قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

تیغه داخلی دیوار و پایین قالب مربع با عمق تیغه 15 میلی متر؛ که در نهایت باعث توزیع مناسب نیروی واردی به قالب می شود. انحنای دیوار قالب با شیب کامل درست میشود. به طوری که عرض تیر در پایین قالب 10 سانتی متر و در قسمت بالایی آن 13 سانتی متر باشد. این باعث می شود قالب به راحتی بیرون بیاید. و از طرفی مصرف بتن آن نیز کاملا ایده آل است.

به طور کلی قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه 25*60*60 محصولی با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد. این محصول می تواند انتخاب مناسبی برای کسانی باشد که می خواهند از سقف وافل برای انجام پروژه خود استفاده کنند.

 

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه

شکی نیست که استفاده از قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه در ساخت سقف وافل کمک زیادی به کیفیت ساخت و در نهایت پروژه می کند.

قالب سقف وافل با اندازه قفل 60*60 ارتفاع 25 سانتی متر وزن 5.2 کیلوگرم و وزن بیشتری نسبت به فرمت های مشابه موجود در بازار دارد. توجه داشته باشید که بالا بودن وزن قالب به هیچ وجه دلیلی بر کیفیت بالای قالب نیست و در اکثر موارد به دلیل استفاده از مواد اولیه نامرغوب و ضایعاتی است .

طراحی قالب به گونه ای است که قالب ها به راحتی در یکدیگر قرار می گیرند و در بارگذاری و جابجایی مشکل ایجاد نمی کنند.

 

مواد مورد استفاده در ساخت قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه

جنس استفاده شده در ساخت این محصول از پلی پروپیلن گرید r40 (مواد ساخت سپر خودرو) به همراه مواد تقویت کننده می باشد. این مواد یک محدوده کیفی معمولی از مواد پلیمری هستند که انتظارات مشتری را برآورده می کنند.

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

مشخصات قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه

ضخامت لبه 5 سانتی متر و کیفیت بالای لبه تیغه قالب از ویژگی های خاص این قالب می باشد. تاثیر بسزایی بر کیفیت محصول نهایی دارد. علاوه بر این، در حاشیه قالب، یک سوراخ آچار وجود دارد که در صورت خرید مشتری آچار پلاستیکی استفاده می شود. همچنین برای کشیدن قالب های وافل از روی سقف استفاده می شود.

 

مزایای قالب قفل دار  سقف وافل دوطرفه

سقف و بدنه در کمیت و عمق به گونه ای چیده شده اند که در هنگام عبور افراد، کوچکترین فرورفتگی را در سقف ایجاد کنند و در عین حال دیواره قالب نیز در اثر فشار بتن کمترین تغییر شکل را داشته باشد.

این مورد در سهولت برچیدن قالب سقف نقش اساسی دارد. و در مورد به اصطلاح شکم دیوار قالب در هنگام برداشت قالب نیاز به نیروی اضافی و در نتیجه شکست قالب نیست .

موقعیت قفل های موجود به طوری تنظیم می شود که با ایجاد فاصله منظم، نیروی قفل به طور یکنواخت در تمام لبه قالب توزیع میشود و درز بین قالب ها به حداقل برسد.

مزایای دیگر

تیغه های پاشنه به گونه ای قرار می گیرند که با توجه به نیروی وارده برای رهاسازی قالب، بیشترین کارایی را داشته باشند و لبه های قالب کمترین آسیب را ببینند.

سقف قالب گنبدی در نظر گرفته می شود تا بخشی از نیروی ایجاد شده در سقف به صورت محوری به گوشه ها منتقل شود و در نهایت شکل سقف قالب بهتر حفظ شود.

خاصیت قفل شدن قالب ها باعث می شود که به صورت خودکار در یک راستا قرار گیرند و از نظر طول، انتهای تمام تیرها در یک خط مستقیم قرار گرفته و جلوه زیبایی به آن ها ببخشد.

 

معایب کامل قالب قفل دار سقف وافل دو طرفه

تنها محدودیت این سیستم این است که پین ​​های قالب باید تقریباً 2 ساعت پس از قرار دادن بتن برداشته شوند، زیرا اگر احتمال ورود مقدار کمی شیرابه به سوراخ های پین ها وجود داشته باشد، پین های پلاستیکی به سختی خارج می شوند.

 

 

 اندازه قالب وافل قفل دار سقف وافل دوطرفه

سایزهای قالب های وافل کلید دار فعلی 80*80*28، 60*60*25 و 60*60*18 می باشد. این قالب ها شکل مکعبی دارند که باعث ایجاد تیرهای متعامد در سقف و ایجاد بارهای دو طرفه بر روی سقف می شود. در این میان فرمت 80*80*28 بسیار محبوب است. قالب وافل 60*60 برای حداکثر بازشو 10 متر و قالب وافل 80*80 برای حداکثر بازشوی 17 متر مناسب است.

علاوه بر اندازه مطلوب قالب وافل قابل قفل، مزیت لبه 5 سانتی متری باعث می شود که قالب وافل با قالب فلزی ترکیب شود. سوراخ های از پیش ساخته شده در این نوع قالب، قلاب زدن آرماتور را برای برداشتن قالب از سقف آسان می کند. علاوه بر این، پس از ریختن بتن و عمل آوری بتن، می توان از خود کلیدها (آچار) نیز برای برداشتن قالب استفاده کرد.

سایزهای دیگر قالب های وافل دو طرفه (90*90) به صورت ساده و با کیفیت بسیار بالا نیز موجود است.

 

قیمت قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه

قیمت قالب وافل قفل شونده با توجه به سایز آنها متفاوت است. مشاورین با بررسی نقشه های معماری شما می توانند بهینه ترین ابعاد قالب وافل را با توجه به ویژگی های سازه و طراحی سازه شما در اختیار شما قرار دهند. استفاده از قالب های مناسب و با اندازه بهینه باعث کاهش وزن سازه، کاهش سایز ستون ها، کاهش مصرف آرماتور و همچنین کاهش مصرف بتن می شود. بنابراین طراحی بهینه سازه و انتخاب صحیح نمونه ها تاثیر بسزایی در هزینه کل ساختمان خواهد داشت.

با مزایا و معایب سقف وافل بیشتر آشنا شویم

خرید قالب وافل قفلی یک طرفه و دو طرفه

قالب وافل قفل دار سقف وافل یک طرفه و دو طرفه تولید می شود. این مدل قالب به سقف عملکرد یک طرفه و قالب دو طرفه به سقف عملکرد دو طرفه می دهد. قالب های قفلی جدید برای انجام هر دو سقف وافل دارای مزایای زیادی هستند که در زیر توضیح می دهیم.

توجه: قالب قفل یک طرفه وافل برای دهانه های 8 متر و کمتر از 8 متر استفاده می شود. از طرف دیگر، قالب وافل دو طرفه برای دهانه های بیش از 8 تا 18 متر مناسب است.

 

قالب قفل دار سقف وافل یک طرفه

از آنجایی که قالب وافل یک طرفه مونتاژ می شود، مهمترین تغییر در قالب وافل قفلی یک طرفه، تعویض پیچ پلاستیکی با پیچ فلزی است. این امر علاوه بر کاهش هزینه خرید قالب انبساط یک طرفه، منجر به افزایش سرعت مونتاژ قالب یک طرفه نیز می شود.

ضمناً در حین بتن ریزی قالب ها به هم محکم می شوند و امکان نشت بتن تقریباً به صفر می رسد.

 

مهمترین ویژگی قالب وافل قفل یکطرفه

یکی از مهم ترین ویژگی های قالب قفل دار در سقف وافل یک طرفه افزایش مقاومت درب آن است. همانطور که گفتیم قالب وافل یک طرفه مونتاژ می شود و معمولا طول این قالب ها با توجه به طرح آن از 1 تا 2 متر است، از قالب وسط عرض 50 سانتی متر، قطعه رابط 10 سانتی متر عرض و درب دارد. در نسل جدید قالب های یک طرفه، استحکام قالب به صورت افقی افزایش یافته و ضخامت لبه نیز افزایش یافته است که مقاومت قالب را در طول فرآیند بتن ریزی افزایش می دهد.

 

 

سخن نهایی 

قالب قفل دار سقف وافل  دوطرفه جدیدترین و پیشرفته ترین نوع قالب وافل می باشد.

در این راستا با ساخت قالب های سقف وافل سعی کرده بهترین المان ها و امکانات را با مقرون به صرفه ترین قیمت ارائه دهد. این قالب ها در تمامی تست های کیفی از جمله تست های سنگین وزن، ضربه های سبک و سنگین چکش و پرتاب های بالای سر، عملکرد خوبی دارد.

قالب قفل دار سقف وافل دوطرفه | ویژگی قالب وافل قفل دار سقف دوطرفه

پست مرتبط

Enter your keyword