نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

ایده های خلاقانه و نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

همانطور که در بالا ذکر شد، اجرای دکوراسیون سقف وافل جذابیت خاص خود را دارد و ظاهری ایجاد می کند که آن را از سایر سبک های موجود برای اجرای سقف متمایز می کند. در زیر روش های مختلفی برای زیبایی سقف مورد استفاده قرار می گیرد:

استفاده خلاقانه از وسایل تزئینی روی سقف شما ، می تواند این سقف را زیباتر کند. فرض کنید می توان لامپ هایی با انواع چراغ ها را روی سقف نصب کرد و از نور تولیدی این لامپ ها نهایت استفاده را برد.

می توانید مربع های ایجاد شده توسط قالب وافل را رنگ آمیزی کنید و ظاهر را جذاب تر کنید.

اجرا و استفاده همزمان از گچ به همراه نورهای رنگی در سقف می تواند به عنصری تبدیل شود که ظاهر سقف وافل را جذاب و چشمگیرتر می کند.

روش های مختلف نورپردازی در هر مربع در دکوراسیون سقف وافل می تواند به یکی از عوامل زیبایی بیش از حد آن تبدیل شود.

 

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل

سقف وافل که جهت کم کردن بارهای ساکن سازه استفاده می شود، می تواند به زیبایی ساختمان بیافزاید و هزینه های اضافی را کاهش دهد.

به طور کلی سقف وافل به دلایلی از جمله مصرف کمتر مصالح، بتن، افزایش ایمنی، سهولت ساخت سقف … یکی ازبهترین پانل های سقف است.

هنگام استفاده از قالب های توخالی با ابعاد متفاوت قالب های استفاده شده در سقف وافل ، به دلیل اینکه قالب ها غیر دائمی هستند.

پس از اجرای سقف می توان آنها را جدا کرد و همین جدایی و عدم ماندگاری دلیل آن است که نما سقف پس از اتمام بسیار زیبا به نظر می رسد. د

کوراسیون سقف وافل یکی از تخصص های مورد مطالعه در زمینه معماری سازه است و از آنجایی که در خروجی کار موضوع مهمی است، در این مقاله بیشتر به نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل می پردازیم.

 

در سقف وافل دو طرفه، نمای سقف را می توان به صورت اکسپوز استفاده کرد. سقف وافل به دلایل زیادی توسط کارفرمایان انتخاب می شود که در زیر به آنها اشاره می شود:

از آنجایی که قالب ها به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، سقف نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

بزرگتر جلوه دادن محیط عامل دیگری است که باعث می شود پیمانکاران به سمت سقف های وافل روی بیاورند.

از آنجایی که نمای سقف نمای زیبایی است، بسیاری از مالکان از سقف کاذب استفاده نمی کنند و در نتیجه سقف وافل هزینه کمتری دارد.

با این سقف می توان در مکان های مختلفی مانند بیمارستان ها، پارکینگ ها، مجتمع های تجاری و مسکونی و استخرها استفاده کرد.

از آنجایی که سقف در معرض دید قرار دارد، نیازی به اتصال پوششی مجزا نیست و این مورد نیز از لیست هزینه ساخت خارج می شود.

هنگامی که سقف به صورت وافل ساخته می شود، سطحی صاف و کاملا صیقلی می دهد و این قابلیت باعث شده است که سقف به صورت بازو در معرض دید استفاده شود.

اگر سقف با کیفیت بالا ساخته شود، می توان آن را بدون هزینه اضافی تزئین کرد.

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

شرایط لازم برای ایجاد دکوراسیون سقف وافل اکسپوز

با انجام سقف وافل علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا می توان در هزینه های قابل توجهی صرفه جویی کرد و به همین دلیل سقف وافل یکی از بهینه ترین سبک های سقف در صنعت ساخت و ساز محسوب می شود.

اما برای رسیدن به این هدف باید شرایطی در حین اجرای سقف فراهم شود تا بتوان از مزایایی که این سقف ارائه می دهد در زمینه زیباسازی به طور کامل استفاده کرد. از جمله نکاتی که در اجرای سقف باید رعایت شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای سقف های اکسپوز بهتر است از تیرهای آویز استفاده نکنید تا سقف کاملاً صاف باشد. در حین اجرا به یک نکته توجه کنید که تیر آویز نباید از هیچ نقطه ای از سقف بیرون بزند یا برآمدگی آن بسیار کم باشد تا به نمای کل سقف آسیبی وارد نشود و بتوان از نمای ایجاد شده استفاده کرد.

اگر پیمانکاری بخواهد از سقف وافل اکسپوز استفاده کند و سقف را تزئین کند، باید در حین اجرا به نحوه اجرای سقف توجه کند. نکته بسیار مهم در اینجا این است که سقف باید کاملاً یکنواخت و صاف باشد.

در حین اجرا باید مراقب کیفیت بتن مصرفی بود. فرض کنید استفاده از بتن کرمو و شکست قالب ها در فرآیند انجام کار یکی از مواردی است که ازدستیابی به سقف در معرض دید به بهترین شکل ممکن جلوگیری می کند.

تمامی تمهیدات لازم برای اجرای دکوراسیون در سقف مانند قرار گیری لوله و چراغ ها باید از قبل برنامه ریزی شود. و در سقف اعمال شود. پس از قرار دادن قالب ها، ریزش بتن و در نهایت برداشت آنها، هیچ تغییری نمی توان انجام داد.

 

نحوه ساخت دکوراسیون سقف وافل در فضای باز

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود ساخت سقف وافل به بهترین نحو انجام شود، استفاده از نقوشی است که بتواند نظم بیشتری را در فصل ساخت ایجاد کند.

قالب های وافلی که از طریق پیچ و مهره به همدیگر متصل میشوند از پیشرفته ترین و به روزترین مدل های مورد استفاده در ساخت سقف وافل محسوب می شوند و بهترین پیشنهاد برای نمای باز سقف وافل می باشند. از مشخصاتی که این قالب ها  دارند و به رسیدن به سقف ایده آل کمک می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این قالب به طور دائم در کنار هم قرار می گیرد. و به لطف پیچ و مهره که دارد کاملاً پایدار است. این پایداری به ایجاد یک سقف منظم و یکپارچه کمک می کند. و کیفیت ساخت سقف وافل اکسپوز را بهبود می بخشد. از یکنواختی و نظم می توان به خوبی برای نمایاندن و تزئین سقف استفاده کرد.

در زمان ریزش بتن، قالب تکان نمی خورد و هیچ گونه آشفتگی و بی نظمی در کار ایجاد نمی شود.

هم ترازی و گونیا در حین انجام کار از دیگر ویژگی های این قالب ها است.

 

روش تزیین سقف وافل

سقف‌های وافل اغلب ظاهر چیدمان مشخصی دارند. و اغلب سقف‌های تزئینی به حساب می‌آیند. اما این سقف مینیمالیستی را می‌توان با چند تغییر کوچک، از مواد و متریال تا رنگ و سبک‌های ساده ، به حالتی تزیینی و مجلل تبدیل کرد.

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

 مواد مورد نیاز

جهت انتخاب و استفاده از مصالح باید مشخص شود که بودجه شما مهمتر است یا زیبایی ساختمان؟ امروزه اکثر سقف های وافل را میتوان به عنوان یک عنصر تزئینی داخلی در نظر گرفت. که علاوه بر این ویژگی می تواند وزن تیرها را نیز تحمل کند. وزن تیر به جنس، اندازه، طرح و ابعاد بستگی دارد.

 

 

روشنایی

عمق سقف وافل فضای مناسبی را برای نصب عناصر روشنایی مصنوعی و پنهان کردن کابل های اتصال آنها فراهم می کند. ترکیب نور طبیعی و مصنوعی یکی از روش های افزایش زیبایی بصری سقف وافل است. جنبه مشبک سقف وافل ترکیبات زیادی برای اجرای نور مصنوعی و ایجاد جلوه های زیبا و منحصر به فرد ارائه می دهد.

 

رنگ

یکی از نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل و برای جذابیت بیشتر سقف وافل می توان از رنگ استفاده کرد. پالت های متعددی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها سقف را به جلوه دلخواه رنگ آمیزی کنید، به عنوان مثال، می توانید سقف وافل را به یک رنگ تک رنگ کنید تا تداومی ایجاد کنید یا طراحی داخلی مینیمالیستی را تقویت کنید.

هنگامی که می خواهید میلگردها یا پانل های توکار را رنگ آمیزی کنید به ارتفاع سقف توجه کنید زیرا اگر لت ها به رنگ تیره رنگ آمیزی شوند ارتفاع سقف کمتر به نظر می رسد در حالی که اگر فرورفتگی های سقف تیره باشد. رنگ، اتاق را بلندتر نشان می دهد.

 

سخن نهایی

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل، هنگامی که نیاز دارید تصویری از تجمل و پیچیدگی ایجاد کنید، به چیزی جز وافل فکر نکنید. شما می توانید با انتخاب مواد اولیه، رنگ ها و نورپردازی مناسب، سقف وافل خود را مجلل تر کنید.

در نتیجه در میان سقف های معماری، هیچ چیز مانند سقف وافل به یک اتاق بافت و جذابیت معماری اضافه نمی کند. نقشی که سقف وافل به شکل یک الگوی متقاطع ایفا می کند یک روش سنتی برای مدرن کردن خانه ها و جذاب کردن آنها است. با توجه به طیف گسترده ای از گزینه های موجود برای اجرای سقف شما، پیدا کردن سقفی که مکمل زیبایی ساختمان و حال و هوای کلی خانه شما باشد می تواند چالش برانگیز باشد.

نکات مهم اجرایی در تزئینات سقف وافل | روش تزیین سقف وافل

پست مرتبط

Enter your keyword