نکات طلایی قالب سقف وافل | کاربردهای قالب سقف وافل

نکات طلایی قالب سقف وافل | کاربردهای قالب سقف وافل

نکات طلایی قالب سقف وافل | کاربردهای قالب سقف وافل

مزایای مختلف خرید قالب سقفی وافل به شرح زیر است:

نکات طلایی قالب سقف وافل | کاربردهای قالب سقف وافل

 • با استفاده از قالب‌ سقف وافل، سقف و کف بزرگ‌تری با ستون‌های کمتر به دست می‌آورید
 • ظرفیت باربری سقف وافل نسبت به انواع دیگر سقف ها بیشتر است
 • شما در مواد و مصالح مصرفی صرفه جویی می کنید
 • شما به راحتی می توانید لرزش را کنترل کنید
 • ظاهری جذاب
 • سبک
 • از آنجایی که قالب های وافل قابل استفاده مجدد هستند، بسیار مقرون به صرفه هستند
 • با کمک این نوع قالب، ساخت و ساز شما سریعتر پیش خواهد رفت

برای خواندن مقاله سقف وافل دو طرفه در سایت مهانیت اینجا کلیک کنید.

 

نکات طلایی قالب سقف وافل

نکات طلایی قالب سقف وافل، سقف وافل یکی از محبوب ترین انواع سقف در بین معماران و سازندگان است. این سقف به علت قشنگی و کاربرد عالی به شکل یک انتخاب ایده آل برای ساختمان های مسکونی و تجاری شناخته شده است. سقف های وافل سقف های سه بعدی با نقش های زیبا و هنرمندانه هستند. این سقف متشکل از بلوک های بتنی طراحی و تولید شده است. سازه های وافل به دلیل طراحی خاص خود پیمانکاران و سازندگان سقف را جذب می کنند.

درنتیجه اجرای سقف وافل کاری راحت و آسان به نظر می رسد، اما اگر استانداردها و راه حل های درست نصب رعایت نشود، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. این به این دلیل است که سقف وافل بخش مهمی از ساختمان است. بنابراین نصب صحیح بسیار مهم و ضروری است. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکلات رعایت استانداردها و مقررات ایمنی هنگام نصب سقف وافل است. بنابراین در نصب سقف وافل باید به اهمیت رعایت قوانین ایمنی توجه داشت.

با توجه به افزایش مداوم صنعت ساختمان، سقف های وافل به عنوان یکی از راحت ترین و جذاب ترین گزینه های سقف شناخته می شوند. به دلیل طراحی و ساخت منحصر به فرد نصب سقف وافل به تیمی از متخصصان نیاز دارد تا بهترین نتیجه را از نصب سقف وافل بگیرند.

 

موارد استفاده و کاربردهای قالب سقف وافل:

سقف‌های وافل در جاهایی استفاده می‌شوند که ارتعاش یک مسئله مهم است و باید دهانه‌های بزرگ ایجاد شود، یعنی در مناطقی که ستون های کمتری دارند، مانند فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های تجاری و صنعتی و غیره و جایی که نیاز به خیز کم سقف ها و پایداری بالا وجود دارد، مورد نیاز است. در چنین مواردی می توانید از سیستم سازه وافل استفاده کنید، اما قالب سقف وافل شما باید از مواد با کیفیت و بادوام ساخته شده باشد.

 

نکات مهم هنگام خرید قالب وافل

نکات طلایی قالب سقف وافل، درحال حاضر با پیشرفت فناوری علم، متخصصان این سقف نیز راه حل های تازه ای را برای اجرای سقف ها اعمال می کنند. قالب سقف یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در پروژه های سقف سازی است و روش های نوین سعی در استفاده از ابزارهای جدید از جمله قالب های جدید برای کاهش زمان ساخت و افزایش سرعت و دقت دارند. جهت خرید و استفاده کردن از قالب تازه باید به تمام موارد آن دقت کرد و علاوه بر دارا بودن مهارت کار در ساخت سقف سازه، دارا بودن قالب سقف وافل بسیار با کیفیت نیز می تواند سرعت را تا حد زیادی افزایش دهد.

از قالب های سقفی جدید می توان به قالب وافل اشاره کرد، امروزه استفاده از سقف وافل به دلیل مزیت های مختلف فنی و اقتصادی در حال گسترش است. جزء اصلی ، ساخت سقف وافل، قالب وافل است. قالب های وافل شرکت های مختلف از چند جهت با یکدیگر متفاوت هستند. از مزایای ویژه این گونه قالب ها می توان به مقاومت بالا، سرعت اجرا بالا، قابلیت استفاده مکرر و … اشاره کرد.

در نتیجه باعث شد اکثر کاربران این نوع قالب را انتخاب کنند. بنابراین آگاهی از قالب های وافل موجود در بازار و نکات مهم هنگام خرید به کارفرمایان کمک می کند تا با توجه به شرایط هر پروژه، قالب مناسب را انتخاب کنند.

هنگام خرید قالب وافل برای سقف زیبا با نمای زیرین باز و اجرای سریع باید به نکات زیر توجه کنید.

 

 1. ابعاد قالب

قالب های وافل در ابعاد و اندازه های مختلف موجود است، اما انتخاب ابعاد مناسب مطابق با الزامات طراحی و توجه به پارامترهای زیبایی شناختی، سهولت اجرا و استفاده و همچنین امکان تحقق بهینه ترین سقف وافل یکی از مهمترین موارد است.

 

 1. مقاومت قالب در برابر مواد

هر چه این قالب قوی تر و بادوام تر باشد، بیشتر می توان از آن استفاده کرد. بنابراین توصیه می شود قبل از خرید قالب وافل به جنس و مقاومت آن توجه ویژه ای داشته باشید. این به این دلیل است که خرید یک وافل بادوام به صرفه تر است. در ادامه مقاله نکات طلایی قالب سقف وافل ، ما را تا آخر همراهی کنید.

 

 1. سطح قالب صاف و براق

نکته مهم دیگر در هنگام خرید وافل، توجه به پاکی و تمیز بودن، یکنواختی و صاف بودن سطح قالب می باشد. سطح صیقلی قالب باعث می شود که سطح بتن قابل مشاهده (در معرض دید) کیفیت و تمیزی بیشتری داشته باشد. ضمناً قبل از خرید قالب وافل باید به صافی سطح قالب توجه کرد زیرا در قالب های براق و صاف نیازی به استفاده از روغن رها كننده قالب نیست.

 

 1. پیاده سازی آسان

به طور معمول، ساخت سقف در مرحله اول نیاز به تخمین ابزارهای مصرفی دارد، اما قالب ما با در نظر گرفتن مسائل اجرایی طراحی شده است. فرم پاشنه قالب مهانیت به گونه ای است که برای قرارگیری قوطی در زیر آن طراحی شده و به همین دلیل است که این قالب را در بین پیمانکاران بسیار محبوب کرده است. همچنین به دلیل طراحی رویه قالب که دارای چهار نوک می باشد، در زمان برداشتن قالب از روی سقف سریعتر و آسانتر از سایر سقف های وافل است.

 

 1. حمل و نقل و نگهداری آسان

یکی دیگر از نکات طلایی قالب سقف وافل هنگام خرید آن این است که قالب ها به راحتی قابل حمل و نگهداری هستند، قالب وافل باید به شیوه ای طراحی شود که به راحتی و بدون لیز خوردن در یکدیگر قرار گیرند. در غیر این صورت منجر به افزایش هزینه های حمل و نقل، نگهداری قالب ها می شود.

 

 1. خرید قالب

اگر شما یک پیمانکار متخصص در اجرای سقف وافل هستید و احتمالاً از قالب های وافل در چندین پروژه استفاده می کنید، بهتر است با خرید کردن قالب وافل ، آنها را به عنوان بخشی از ابزار کاری خود داشته باشید. بنابراین اگر شما مالک یا مدیر یک پروژه ساختمانی طراحی شده با سیستم سقف وافل هستید، اجاره قالب وافل و سپردن اجرای آن به پیمانکار سقف وافل ارزان تر است تا بر خرید قالب وافل متمرکز شود.

 

 10 ویژگی برتر یا نکات طلایی قالب سقف وافل

در زیر به 10 ویژگی قالب سقف وافل مهانیت که خیلی مهم هستند اشاره خواهیم کرد. از جمله موارد دیگر به مواد اولیه تولید قالب ، وزن، نمای در معرض دید ، ایمنی و استحکام و مقاومت، اندازه و ابعاد، کاربرد و کارایی قالب وافل و … اشاره می کنیم.

 

مواد قالب وافل

از ویژگی های قالب وافل مهانیت می توان به جنس آن اشاره کرد. قالب وافل مهانیت از پلاستیک فشرده ساخته شده است. بعلاوه در زمان بتن ریزی نیازی به روغن کاری ندارد و در مرحله قالب گیری به راحتی از بتن جدا می شود. جنس این قالب ها بسیار مقاوم و در برابر ضربه مقاوم است. همچنین جنس قالب ها باید به گونه ای باشد که بتن آب را جذب نکند و عملیات ارتعاش به راحتی و یکنواخت انجام شود. علاوه بر این ویژگی قالب وافل مهانیت این است که به راحتی تمیز و شستشو می شود.

 

وزن سبک قالب وافل مهانیت

یکی از نکات طلایی قالب سقف وافل مهانیت سبک بودن این قالب ها می باشد. به طوری که در حین ساخت سقف به راحتی می توان این قالب ها را توسط یک نفر حمل کرد. علاوه بر این، سبک بودن قالب های مهانیت به طور قابل توجهی سرعت فرآیند اجرای پروژه را در مرحله قالب چینی و فازهای حذف قالب افزایش می دهد.

 

امکان بازیافت قالب وافل مهانیت

یکی دیگر از نکات طلایی قالب سقف وافل مهانیت قابلیت بازیافت قالب پس از استفاده مکرر است. بنابراین نیازی به استفاده از قالب های  شکسته، ترک خورده نیست .

نمایش با نورپردازی

یکی از ویژگی های قالب وافل مهانیت ایجاد نمای نهایی بسیار زیبا از زیر سقف است. با نورپردازی حرفه ای می توان سقف های چشم نوازی را در اتاق های جلسات، اتاق های پذیرایی، ورودی ها، سقف های پارکینگ و استخرها ایجاد کرد. بنابراین بسیاری از طراحان ساختمان علاقه خاصی به استفاده از این قالب ها در پشت بام و ساخت نوع شبکه ای سقف دارند. علاوه بر این، با ایجاد سقف اکسپوز وافل دیگر نیازی به سقف کاذب نخواهیم داشت. این به طور قابل توجهی به کاهش هزینه های ساخت و ساز کمک می کند.

 

ایمنی بیشتر در ساخت سقف اکسپوز وافل

قالب های وافل به این روش طراحی و ساخته می شوند. که ایمنی مجریان را در حین اجرای پروژه و راه رفتن روی آنها برای بستن قالب ها و قرار دادن میلگرد ها تضمین می کند. به علاوه در هنگام آتش سوزی و احتراق، این قالب ها بسیار مقاوم و ضد حریق هستند.

 

امکان اتصال قالب ها

یکی از ویژگی های قالب وافل مهانیت که مورد توجه ویژه پیمانکاران است. امکان اتصال قالبها به یکدیگر است .

 

ابعاد مختلف قالب وافل

از نکات طلایی قالب سقف وافل می توان به ساخت قالب ها در اندازه های مختلف اشاره کرد. این ویژگی قالب وافل دست طراح را در طراحی سقف وافل برای انواع مصارف بیشتر باز کرده است.

 

امکان استفاده از قالب وافل در چندین پروژه

قالب وافل مهانیت عمر طولانی دارد تا زمانی که سالم باشد ، می توان از آنها در پروژه های مختلف استفاده کرد. در نتیجه اگر این قالب ها را برای یکی از پروژه های خود خریداری کرده اید، می توانید با نگهداری درست از قالب ها از آن ها در پروژه های بعدی استفاده کنید.

 

امکان اجرای قالب وافل مهانیت با دو باربری متفاوت

قالب های وافل مهانیت به این ترتیب ساخته می شوند. داشتن عملکرد یک طرفه وبرای (بازشوهای بزرگتر) را می توان در سقف عملکرد دو طرفه با تغییر ابعاد قالب وافل ایجاد کرد. قالب های مستطیل شکل روی سقف به صورت عملکرد یک طرفه و مربع شکل روی سقف به صورت دو طرفه کار می کنند.

 

حذف مراحل اضافی در اجرای سقف

طراحی و ویژگی های سازه سقف وافل و قالب وافل به شرح زیر می باشد.

مراحلی مانند تیرچه های پیش ساخته، بلوک های سیمانی یا پلی استایرن ، انواع جوشکاری و حمل و نقل آنها را حذف کرده است، بنابراین برای صرفه جویی در هزینه پروژه بسیار موثر است.

 

سخن نهایی

به طور کلی یکی از مهم ترین نکات طلایی قالب سقف وافل مهانیت استحکام و دوام بالای آنها است. زیرا علاوه بر مقاوم بودن در برابر ضربه و خوردگی، نیروهای محرک به راحتی می توانند بدون خطر ترک خوردگی یا شکستگی بر روی آنها وارد شوند.

 

نکات طلایی قالب سقف وافل | کاربردهای قالب سقف وافل

 

پست مرتبط

Enter your keyword