قیمت نهایی سقف وافل | قیمت قالب وافل

قیمت نهایی سقف وافل | قیمت قالب وافل

قیمت نهایی سقف وافل | قیمت قالب وافل

چه عواملی در قیمت نهایی سقف وافل  تاثیر می‌ گذارد؟

قیمت نهایی سقف وافل | قیمت قالب وافل

هزینه‌های سقف وافل با توجه به تعداد طبقات، اندازه و مساحت ساختمان، ارتفاع آنها و محلی که سقف وافل اجرا می‌شود می‌تواند متغیر باشد. علاوه بر موارد مذکور، عوامل دیگری در قیمت نهایی سقف وافل موثر هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت نهایی سقف وافل

برای اجرای سقف وافل لازم است هزینه‌هایی پرداخته شود. عوامل زیادی هستند که در میزان هزینه‌ها تاثیر می‌گذارند. چرا که برای سقف وافل لازم است بتن و میلگرد خریده شود و  قالب‌های مخصوص اجاره یا خریداری شود. غیر از آن دستمزد کارگران و کادر اجرایی و … سبب می‌شود هزینه‌هایی صرف شود.

برای اینکه قیمت نهایی سقف وافل محاسبه شود باید از این هزینه‌ها پیش آگاهی داشته باشید. برآورد هزینه‌ها و مدیریت صحیح پروژه، هزینه‌های نهایی پروژه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای اینکه بیشتر با این هزینه‌ها آشنا شوید با ما تا پایان مطلب همراهی کنید.‌

 

 

 مقدار آرماتوری که در سقف وافل استفاده می شود

مهم‌ترین عاملی که روی قیمت سقف وافل تاثیر می‌گذارد مقدار آرماتوری است که استفاده می‌شود. میزان آرماتور مورد استفاده در سقف وافل هم به عوامل دیگری وابسته است که از میان آنها می‌توان به چیدمان معماری، بازشوهای سازه و وضعیت کلی سازه اشاره کرد‌.

همچنین فاصله ستون‌ها و تعداد طبقات و بارهای مرده و زنده، نوع خاک، کاربری  سازه و … هم روی تعداد آرماتور مورد استفاده  و قیمت سقف وافل تاثیر می‌گذارد.

آرماتوری که برای سقف یک ساختمان مسکونی مشترک که دارای دهانه‌های معمولی هستند استفاده می‌شود با توجه به نوع استفاده معمولا بین 13 تا ۱۷ کیلوگرم می‌باشد.

بودجه‌ای که صرف خرید آرماتور مورد نیاز می‌شود بر اساس قیمت روزانه مصالح مشخص می‌شود. همچنین انتخاب نوع سقف می‌تواند بر تعداد آرماتورهای مورد استفاده برای تیر، ستون، پی و دیوارهای برشی تاثیر بگذارد.

قالب سقف وافل چیست و چه کاربردی دارد؟ 

سقف وافل لانه زنبوری | سقف لانه زنبوری | ارتفاع سقف وافل

 میزان آرماتور استفاده شده در سقف وافل یک طرفه و دو طرفه تفاوت دارد

تعداد میلگردهایی که برای سقف وافل یک‌طرفه و دوطرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد فرق دارند. به همین دلیل برای این سقف‌ها هزینه‌ها به یک اندازه نیست.

تقویت در سقف یک طرفه مثل سقف تیرچه بلوک در یک جهت صورت می‌گیرد و عملکرد اتصالات آن هم در یک سمت است. به این ترتیب که در سقف وافل دو طرفه آرماتورها را در هر دو طرف قرار می‌دهند و عملکرد سقف هم در هر دو سمت است.

البته نمی‌توان گفت همیشه حجم آرماتور مورد استفاده و ارزش آن در سقف وافل دوطرفه از نوع یک‌طرفه بیشتر است. ولی می‌توان نتیجه گرفت این دو سقف در مقدار آرماتور مصرفی متفاوت هستند.

 

هزینه بتنی که برای سقف وافل صرف می شود

هزینه دیگری که برای سقف وافل صرف می‌شود مربوط به مصرف بتن است. این هزینه بر قیمت نهایی سقف وافل موثر است. میزان بتن مورد استفاده با توجه به نوع یک‌طرفه یا دوطرفه بودن و میزان ضخامت سقف و اندازه قالب فرق دارند.

برای تعیین میزان بتن مصرفی روی سقف وافل باید برحسب مترمکعب بر متر مربع محاسبه کرد. همچنین میزان بتن را با توجه به عواملی همچون طول دهانه، ضخامت سقف و ابعاد قالب‌های وافل مشخص می‌کنند. هزینه‌‌ای که صرف بتن می‌شود را با توجه به میزان بتن مورد استفاده و قیمت روزانه آن در نظر می‌گیرند.

 قیمت بتن در عملیات بتن ریزی

اگرچه بتن با قیمت مصوب فروخته می‌شود اما با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، قیمت آن در نوسان است. برای اینکه بتوانید به محاسبه میزان بتن مصرفی برای سقف وافل بپردازید باید این هزینه‌ها را به‌طور دقیق برآورد کنید و قسمتی از هزینه‌ را مربوط به عملیات بتن‌ریزی در نظر بگیرید.

همچنین می‌توان هزینه قالب وافل را به هزینه‌های قبلی اضافه کرد‌. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید این قالب‌ها را به‌صورت بی‌واسطه و مستقیما از تولیدکنندگان خریداری کنید.

 

 دستمزدی که برای اجرای سقف وافل پرداخته می شود

مورد دیگری که در قیمت نهایی سقف وافل تاثیر می‌گذارد مربوط به دستمزد نیروی کار برای اجرای این سقف می‌شود‌.

دستمزد عوامل اجرایی را بر اساس پلان معماری سازه، ارتفاع طبقات و نوع سقف وافل یک طرفه یا دو طرفه در نظر می‌گیرند. آن چیزی که در هزینه اجرای سقف وافل موثر است به کیفیت و اندازه ابزار بر می‌گردد.

اعلام هزینه اجرا بدون بررسی دقیق و تخصصی نقشه سازه امکان‌پذیر نیست؛ به همین دلیل قبل از اینکه پیمانکار را انتخاب کنید پروژه‌های در دست اجرا را بررسی کنید و بعد به انتخاب پیمانکار بپردازید‌.

 

هزینه ای که صرف خرید یا اجاره قالب وافل می شود

یکی دیگر از هزینه‌هایی که در هنگام اجرای سقف وافل پرداخته می‌شود هزینه خرید یا اجاره قالب‌های وافل است. در برخی از پروژه‌ها بهتر است به جای خرید قالب وافل آنها را اجاره کنید.

اگر تعداد سقف‌های سازه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد کمتر از۴ عدد باشد بهتر است قالب‌های سقف را اجاره کنید ولی اگر سقف‌های سازه بیشتر از این تعداد باشد بهتر است قالب‌ها را خریداری کرده و چند بار از آنها استفاده نمایید.

قالب‌های وافل قالب‌هایی هستند که  تجدیدپذیر بوده و قابلیت استفاده چند باره را دارد‌ به شرط اینکه از آنها درست استفاده شده و به‌خوبی از آنها نگه‌داری شود.

اگر از آنها خوب مراقبت شود تقریبا ۵۰ بار می‌توان از آنها مورد استفاده قرار داد. آن‌چه که در این مورد اهمیت زیادی دارد مهارت عوامل اجرایی در طراحی قالب‌ها و روند مونتاژ قالب‌ها است. چنانچه در طی این مراحل قالب‌ها دچار صدمه شوند بعد از تکمیل سقف، نتیجه خوبی نمی‌گیرید.

بهترین قالب وافل | قیمت قالب وافل | خرید قالب وافل دست دوم

قیمت قالب وافل

عامل دیگری که روی هزینه‌ نهایی سقف وافل تاثیر می‌گذارد قیمت قالب وافل است. از آنجا که قالب‌های مورد استفاده برای سقف‌های دوطرفه و یک‌طرفه متفاوت است هزینه‌ها متفاوت است. قالب سقف دوطرفه به شکل مربع بوده و دانه ای  محاسبه می‌شود و قیمت قالب‌های یک‌طرفه با قالب‌های مونتاژی برحسب مترمربع می‌باشد.

 

سخن پایانی

اگرچه سقف وافل نسبت به سقف‌های دیگر پانلی دوطرفه سریع‌تر اجرا می‌شود و به میلگردهای تقویت‌کننده کمتری نیاز دارد و ارزان‌تر در می‌اید؛ اما چون برای اجرای این سقف به مصالح مختلف نیاز است باید برنامه‌ریزی دقیق انجام داد تا هزینه‌ها به‌درستی محاسبه شوند.

ما در این مطلب عوامل مختلفی که در قیمت نهایی سقف وافل موثر هستند را بررسی کردیم. اگر با مطالعه این مطلب همچنان با سوال یا ابهامی روبرو هستید کارشناسان و مشاوران ما آماده پاسخگویی هستند تنها کافی است با آنها ارتباط بگیرید. آنها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

قیمت نهایی سقف وافل | قیمت قالب وافل

پست مرتبط

Enter your keyword